Příprava mise

10. srpna 2013 v 19:36 | Neithir |  Strážkyně Harmonie
Tsunade opět pracovala dlouho do noci. Ty štosy papírů jí přijdou nekončné. Konečně dočetla, to co potřebovala a mohla se nyní soustředit na psaní souhrnné zprávy. V tom jí zmatená holubice převrhla kafe. /Zpráva?!/ překvapilo to Tsunade. Je tolik hodin, pomalu třištvrtě na čtyři. Rozhodně to nemohla být zpráva od nějaké blízkého týmu. Ti respektují úřední hodiny, alespoň si myslí, že je to už při své přítomnosti v pracovné už naučila. Tsunade vzala opatrně holubici a sundala z ní zprávu. Pak jí pustila z okna, aby si mohla najít místo k odpočinku. Na hlavičce papírku byl nakreslen zvláštní znak. Z toho co si dále přečetla, neporozumněla vůbec ničemu. Usoudila, že budou muset nejdříve rozluštit ten znak a najít příslušné informace o tom, co vlastně požadují. Bude muset zprávu donést na dešifrovací oddělení, bohužel až v rozumnou hodinu. Zahleděla se znova na zprávu.
Hokage-sama.

Jsme připraveni převzít odpovědnost za svitek. Pošlete prosím co nejrychleji tým pro ujednání podmínek, přenosu svitku a zabezpečení jej.

Žádný podpis nebo datum, kdo jej vůbec a kdy vyslal. Zbývalo tedy přijít na kloub toho znaku a začít připravovat spolehlivý tým. Lámalo jí hlavou, kdo by mohl být tak drzý a neslušný, aby nenapsal vůbec o co jde blíže. Tsunade se posadila ke stolu a opět se vrhla na svou práci. Až dorazí Shizune, zprávu předá jí a ona se už postará. Ale nejspíš jde o zprávu, která vyžaduje co nejvíce bezpečnosti, vzhledem k podání tak málo informací. Povzdechla si. To bude opět krásné ráno.

O tři hodiny později ...
Do velké místností vešla Shizune a nesla konvici s čajem. Podívala se směrem k Hokage-sama. Byla otočená zády ke dveřím a dívala se na probouzející se Konohu. Bylo opravdu krásné ráno.
"Dobré ráno, Tsunade-sama. Doufám, že jste si v noci alespoň trochu odpočinula." a zadívala se starostlivě na svou dlouholetou přítelkyni. Postavila šálky a konvici na stůl, chtěla čaj i rozlít do šálků, ale Tsunade jí zastavila.
"Na to bohužel nemáme čas Shizune. Nejdříve dej pokyny, aby se shromáždili v tuto hodinu tito jouninové a pak hned zajdi s touto zprávou na dešifrovací oddělení." a podala tmavovlásce dva papírky. Shizune nejdříve nechápala, pak pochopila podle zprávy. Okamžitě vyslala znamení lidem na tom seznamu, který sestavila Hokage a pak rychle spěchala k dešifrovacímu týmu. I tam se na zprávu zahleděli velmi rozpačitě.
"Co máme hledat, Shizune-sama?" zeptala se jí dívka v brýlích.
"Musíme vědět od koho je ta zpráva. Popřípadě jestli se tam neukrývají další skryté poznámky. Potřebujeme i rozluštit ten znak, Hokage na to spoléhá." dodala Shizune.
"Dobře, hned se do toho pustíme." přikývla a odešla z mísnosti.
Shizune se navrátila do pracovny k Tsunade.

O dvě hodiny později ...
Do pracovny vešel poslední z povolaných jouninů Hatake Kakashi. Tsunade si je nejdříve změřila pohledem, zkontrovola, jestli jsou už doopravdy všichni. Musela nejdříve vyslat spolehlivý tým do Kamenné země. Znovu si rychle přečetla zprávu, pak se zahleděla na znak, který jí velmi připomínal strom. Pak přejela prstem stejný znak umístěn na spisu.
"Říká vám něco jméno Yanagi (= vrba)?" zeptala se.
Kakashi se na ní zahleděl. Jak by to nemohl vědět. Společná mise jejich týmu, ještě před tím než Obito ... (a zaťal pěst).
"Dobře tedy. Povím vám to nejdůležitější. Tento klan se vyznačoval jednou velkou zvlátností, která byla využita při poslední válce ninjů. Umí totiž využívat podstatu elementů, především tedy umí sílu živlu přeměnit na chakru. Pokud nepřítel využíval ninjutsu na základě živlů, dokázali to ve mžik proměnit ve svůj prospěch. Ve svém hlavní klanu se ale předávali i jiná tajemství. Pokud je mi známo, šlo i o tajnou techniku, který jeden z nich poté prohlásil za zakázanou a svěřil jí Listové. Během války došlo k velkému oslabení tohoto klanu, a to díky i samotným použitím této techniky. Když byla vesnice ve vážném ohrožení, Kenshin Yanagi se snažil spojit všech pět živlů a stalo se nevyhnutulné. Síla se mu vymkla z rukou a místo pomoci se dostavili katasrofální účinky této techniky. Kenshin zničil celou vesnici i s lidmi, kteří byli právě v ní." dovyprávěla Tsunade. Všichni jí sledovali se smíšenými pocity. Měla by jim vysvětlit, proč se nyní zde nacházejí, aby mohla nastat velmi oblíbená úvaha, zda je to dobrý nápad.
"Hiroki Yanagi, otec Kenshina, svitek zapečetil a žádal, aby už nikdy nebyl použit. Nyní však žádají, aby byl svitek pěti živlů navrácen pod ochranu klanu." dodala jim.
"Já myslel, že krom Hirokiho pomalu nikdo nepřežil." zamračil se Kakashi.
"Ne. Kano, syn Kenshina přežil a snaží se nejspíš o obnovu klanu. Dle dalších informací sjednotil všechny příbuzné do jedné vesnice nebo alespoň do okolních." odpověděla mu.
"Ale pokud jim navrátíme svitek, je dost pravděpodobné, že jej budou chtít použít, nebo ho dokonce budou chtít jiní pro své účely." řekla Kurenai s jistou obavou v hlase.
"Ááhh to si nemyslím. I kdyby svitek někdo vzal, někdo nezodpovědný nebo dokonce Orochimaru, nedokázal by techniku správně použít. Děti z klanu se už v raném věku podrobují těžkému výcviku soustředění se na chakru elementů. Který z vás je schopen využít chakru ze živlu?" promluvil vědomě Shikaku.
"Je to vrozená schopnost, nemůže jí užívat každý, něco jako kekkei genkai. Ale spojit všech 5 živlů, to je vrchol této techniky." dokončil Kakashi.
"Dnes večer se ještě utvořená skupina vypraví do této vesnice a spojí se s vůdcem klanu Yanagi. Kakashi, budeš kapitánem týmu a povedeš je. Znáš tuto oblast nejlépe. Vezmeš sebou svůj tým. Doplní vás ještě Kurenai s Hinatou, Jiraiya souhlasil, že se přidá také, dálé kapitán Yamato a Shikamaru." sdělila jim Tsunade.
"Teď se vydejte to oznámit nepřítomným, v šest hodin vás tu všechny očekávám pro podrobné informace. To je prozatím vše." domluvila Tsunade.
"A co my ostatní?" optal se Gaii.
"My budeme druhá skupina, která bude přepravovat a ochraňovat svitek, že?" pousmál se Shikaku.
"Přesně tak." souhlasila Hokage, překvapená správným úsudkem. Všichni se opět rozešli, Kurenai okamžitě vyrazila najít Hinatu, Kakashi zas své studenty. Sešel se s nimi v poledne v jedné restauraci. Jako vždy, nedorazil na čas.
"Áááhh, ohaio!" pozdravil je Kakashi.
"Kde jste byl tak dlouhooo? Měli jsme se sejít už ve dvanáct tu a už je jedna hodina!" rozkřičel se Naruto. Sakura na souhlas přikývla, Sai už tak nějak tušil, co bude následovat.
"Omlouvám se, ale to víte. Přeběhla mi po cestě černá kočka ..." než domluvil, byl přerušen.
"Hááááh - to už známe!" znovu zvýšil hlas bloňďatý mladý hoch.
"Dobrá, dobrá. Tak bych vám měl asi sdělit, proč jsem vás sem zavolal." zkusil je napnout znovu Kakashi.
Naruto zcela vyčerpán hrou mistra se snažil, aby vypadal, že ho to už dávno nezajímá. Aby mu to z části oplatil.
"Mělo by nás to vůbec zajímat?" odfrkl skrz našpulené rty s výrazem stále uraženého člověka.
Kakashi se po nich podíval, zkontroloval, jestli už přetýkají zvědavostí. Sakura zaháněla vnitřní já, Sai se snažil zorientovat ve všech těch emocích, ale nemohl je zcela prokouknout. Kakashi se opět začal smát.
"Čekal jsem, že mě pozvete na oběd." a rozhodil rukama. Naruto se Sakurou zrudli. Sakura začala hromadit chakru do pěsti, že ho praští tak, že na to nikdy nezapomene. Avšak Narutův křik byl slyšet ještě o dvě ulice déle ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Viola Viola | E-mail | Web | 10. srpna 2013 v 23:27 | Reagovat

Ááááh kawai!!!^^
Bode, nech už je pokračovanie .. :D
Skvelá práca! Arigato gozaimasu, úctivá poklona, padla som na kolená n.n
Začína to tak skvele! Nemôžem sa dočkať, čo bude ďalej ááh.. Skvele si vystihla povahy aj chovanie ešte aj tie ich hlášky .. óóóh :3
Nemám slov ;)

2 Neithir Neithir | E-mail | Web | 11. srpna 2013 v 15:30 | Reagovat

Děkuji děkuji, jsem ráda, že se to mému jedinému čtenáři líbí, jen už jsem neměla tolik času, abych si také pohrála s obrázky a vložila je tam. Tak na papírech už mám připravenou už i osmou, tak snad se brzy dostanu i tady k tomu. ARIGATO Viola-chan!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama